נשירת שיער

האם אתם סובלים מנשירת שיער?

האם ידעתם כי בין 50 ל- 100 שערות נושרות בממוצע מדי יום מראשכם? ובכן, במצב תקין תצמח שערה חדשה במקום זו שנשרה. אם אתם מבחינים כי למעלה משש שערות נשרו על הכרית במהלך השינה, כנראה שאתם סובלים מתופעה הנקראת נשירת שיער, תופעה שכיחה בקרב נשים וגברים, שיכולה לנבוע ממספר גורמים שונים.ובאמצעות אבחון מקצועי על ידי רופא מומחה לבעיות עור ושיער ניתן לקבל טיפול יעיל.

הנשירה של השיער עלולה לגרום למתח נפשי ולדימוי עצמי נמוך. הנשירה אצל גברים נגרמת לרוב כתוצאה מגנטיקה, כאשר נשירת שיער מוגברת גורמת לרוב להתקרחות, בעיה המכונה בעגה המקצועית בשם אלפוסיה אנדרוגנית (התקרחות גברית טיפוסית). אצל נשים, אך גם אצל גברים, הבעיה עלולה להיגרם מסיבות רבות ומגוונות, בין היתר שינויים הורמונליים, טראומה, מתח נפשי, חרדה, תזונה לקויה, דיאטה קיצונית, ירידה דרסטית במשקל גוף, וכתוצאה מנטילת תרופות, כאשר יש נשים הסובלות מנשירה מוגברת של השיער לאחר הלידה.

הבשורות הטובות הן שבעזרת פנייה למומחה מחלות עור ושיער לאבחון מקצועי, יכולה לעזור במניעת הנשירה ועיכוב הנשירה ע"י טיפולים שונים כמו: תכשירים ותרופות , תזונה נכונה, לייזר וניתוחים. ובמקרים מסויימים הטיפול אפילו יעודד צמיחה מחודשת של השיער. הכל תלוי בסוג הנשירה ואבחון הטיפול המתאים.

גורמים לנשירת שיער

ישנם לא מעט סיבות לנשירת שיער כמו: מחלות, טיפול תרופתי, מצבי לחץ נפשי, אך ברוב המקרים הסיבה היא תורשה. אצל רוב האנשים הנשירה תתבטא בגילאים 50 – 70, אבל אלה בעלי הנטייה הגנטית יראו סימני נשירה עוד לפני. גם אצל נשים יכולה להיות נשירה עקב תורשה גנטית, אך את הביטוי הרציני הם יראו לרוב לאחר גיל המעבר. נשירת שיער אצל ילדים לעומת זאת, ברוב המקרים תקרה עקב טראומה, מתח נפשי או מצוקה קשה. עם זאת, ישנן סיבות שכיחות אחרות כמו מחלות אוטואימוניות, פטרייה בקרקפת ומחלות חום שונות ועוד.

נשירת שיער אצל נשים

נשים רבות סובלות מנשירה בדרגות שונות, בדומה לגברים, עם זאת הגורמים לנשירה אצל נשים הם שונים. לתופעת נשירת שיער נשים סיבות רבות – אצל נשים נשירת שיער חמורה עלולה לנבוע מ:

  • תרופות
  • פעילות יתר של בלוטת התריס
  • סטרס
  • דיאטות קיצוניות
  • תזונה לקויה ועוד.

כמו כן, נשירת שיער אצל נשים עלולה להתחיל בעקבות ביקורים תכופים במספרות, לרבות פן בחום גבוה, צביעת שיער, החלקה וכדומה. במקרי נשירה אצל נשים צעירות, אפשר למצוא גורם שכיח והוא קוקו המתוח חזק מידי.  נשים לאחר קיצור כיבה גם סובלות מנשירה משמעותית.

נשירת שיער אצל נשים לאחר לידה

נשים לאחר לידה עלולות לסבול מנשירה מוגברת. התופעה שכיחה 3 חודשי לאחר הלידה  ועלולה לגרום לירידה בביטחון העצמי, לפגיעה במראה הנשי ולשינוי לרעה במצבה הנפשי של האם הטרייה. באמצעות אבחון מקצועי ומדויק ניתן לגלות את הגורמים לתופעה, לעתים נשירת שיער לאחר לידה נגרמת בגלל שינויים הורמונליים בגוף, סטרס, חוסר במינרלים וויטמינים, קוקו מתוח בזמן ההנקה ודיאטה קיצונית של נשים אחרי לידה המעוניינות לחזור במהירות למשקל גופן לפני הלידה.

נשירת שיער אצל גברים

למעלה מ- 50% מהגברים מעל גיל 40 סובלים מדילול שיער, התופעה הופכת עם השנים להתקרחות. רבים מהגברים סובלים בעקבות כך מירידה בביטחון העצמי ומחרדה בגלל איבוד השיער. חשוב לציין כי נשירת שיער אצל גברים נגרמת לרוב בגלל גנטיקה והשפעה הורמונלית בגוף. מומחים לנושא טוענים כי הרגישות להורמון DHT גורמת לגברים לאבד בהדרגה את שיער ראשם ולהקריח. רמה גבוהה של הורמון DHT גורמת לצמיחת שיער דק יותר במקום השיער העבה שנשר, כתוצאה מכך ניתן לראות שיער דליל יותר והקרקפת מבצבצת מבעד לשיער.
כמו כן, גברים כמו נשים, עלולים לסבול מנשירה מוגברת של שיער ראשם כתוצאה מטראומה לגוף, לדוגמה בעקבות תאונה, ניתוח או מחלה קשה, בגלל תרופות, דיאטות קיצוניות, תזונה לקויה וחסרה בוויטמינים ומינרלים הנחוצים לשיער ומסיבות נוספות.

לקריאה נוספת על נשירת שיער גברים

לקריאה על סוגי קרחת ודרכי טיפול בנשירת שיער:
השתלת שיער
טיפול נכון בשיער

מלאו פרטיכם עכשיו ונחזור אליכם בהקדם!

הצטרפו אלינו בפייסבוק

טופיק – לטיפול בדלילות שיער