אמינקסיל

אמינקסיל (Aminexil) למניעת נשירת שיער

האמינקסיל הינו תכשיר כימיקלי של חברת לוריאל. על פי מחקרי החברה, האמינוקסיל מחדש את זקיקי השיער וגורם לצמיחה של שיערות עבות ובריאות יותר.

התכשיר נמכר בערכה של 42 אמפולות של אמינקסיל וכן בשמפו המכיל את אותם כימיקלים.

דרך הטיפול הוא בשימוש באמפולה אחת ביום במשך 6 שבועות. לעסות את הקרקפת עם החומר במשך 3-2 דקות ולאחר מכן לחפוף עם השמפו המצוי בערכה. החברה גורסת ששני טיפולים במשך שנה מספיקים בכדי למנוע ו/או לעצור את ההתקרחות.

התכשירים המוכרים בשוק הינם Dercos של חברת Vichy וכן Kerastase של חברת לוריאל (הנמכר במספרות). בעלון התכשיר לא מוזכר כמה זמן ניתן לצפות לתוצאות, אך כתוב כי קיימים מחקרים המצביעים על תוצאות טובות.

במחקר שנערך במשך חודשיים לתכשיר Dercos, עם 350 מטופלים, הוכח שלאותם אלה אשר השתמשו באמינקסיל היתה צמיחת שיער חדש בשיעור של 8%. אותם נבדקים חוו פחות נשירה ואף נסתמנה עליה של 6% בצפיפות הכללית של שיער ראשם, בהשוואה למטופלים שהשתמשו בפלצבו (תרופת הדמה). יחד עם זאת, לדעתינו נראה כי מחקר זה אינו אמין מספיק, היות ובדיקה במשך חודשיים מהווה בחינה בזמן מועט מדי בכדי לאשר שהתכשיר הספציפי הוא זה שגרם לשיפור. במידה והיו עורכים את אותה בדיקה אך משתמשים בשתי תרופות דמה, אחת מהקבוצות יכולה היתה להצביע על שיפור בכל מקרה. מעבר לכך, חשוב לזכור כי 28% מהאנשים מגיבים בצורה חיובית להפסקת נשירת שיער גם ללא כל טיפול.

התכשיר הינו קוסמטי, ולכן אינו מצריך אישור של ה-FDA (מנהל המזון והתרופות האמריקאי) ומכירתו נעשית ללא צורך במרשם רופא.

לסיכום, אין כל הוכחה מדעית כי המכשיר מונע התקרחות. תתיכן האפשרות שעצם היותו תכשיר קוסמטי, הוא יעיל לאיכות השיער אך אינו עוצר את הנשירה. לא התקבל כל דיווח מאנשים שהשתמשו בו שהוא הועיל להם בתופעת ההתקרחות, לכן אינו מומלץ כטיפול בהתקרחות.

טיפולים אלטרנטיבים נוספים:

מלאו פרטיכם עכשיו ונחזור אליכם בהקדם!

הצטרפו אלינו בפייסבוק

טופיק – לטיפול בדלילות שיער