עיסוי קרקפת

עיסוי בקרקפת למניעת נשירת שיער. האמנם?

אין ספק שעיסוי, בכל מקום בגוף, מקנה בדרך כלל תחושה טובה ואת אותה התחושה ניתן אף לחוות כשמבצעים עיסוי בראש. נשאלת השאלה האם העיסוי באמת יכול להועיל לאדם הסובל מנשירת שיער או הנמצא בתהליך של התקרחות.

למעשה, אין כל מחקר המוכיח מדעית שעיסוי בקרקפת יכול למנוע נשירת שיער או לגרום לצמיחת שיער מחודשת. מחקרים אמינים (מחקרים כפול סמיות), אקראיים, הינם היחידים המוכיחים באמת אם הטיפול מועיל.

על אף האמור לעיל, ישנם מכונים המאמינים בדרך של עיסוי הקרקפת כפתרון לבעיית נשירת השיער. לטענת המכונים העיסוי גורם לזרימת דם גדולה יותר, דבר המעניק לזקיקי השיער יותר מזון וחמצן וכך צומח שיער בריא יותר. יש לציין כי לו תאוריה זו הייתה נכונה, לא ניתן היה להסביר כיצד מצליחות השתלות שיער, מכיוון ששיער המושתל באיזורים קרחים לגמרי (מקומות שאין בהם זרימת דם), צומח בצורה רגילה לחלוטין. גם לאחר שנים רבות לאחר ביצוע השתלת שיער, השיער המושתל אינו נושר.

ישנם עשרות תכשירים ומכשירים עמם ניתן לבצע עיסוי, אולם אף אחד לא הוכח כיעיל בטיפול נגד התקרחות. יש לציין שמתוך 100 אנשים המתחילים להתקרח, ל-28 מתוכם השיער חוזר או משתפר ללא כל טיפול. תהליך זה גורם לרבים לשייך את העובדה המדעית הזו לטיפול כזה או אחר. לעיתים לחץ יכול להיות אחד מהגורמים לנשירת שיער, אך לאחר זמן מה, השיער יכול לשוב לצמוח כפי שהיה טרם התקופה הלחוצה.

אנו לא ממליצים על עיסוי הקרקפת כטיפול למניעת נשירת שיער והתקרחות.

טיפולים אלטרנטיביים נוספים

מלאו פרטיכם עכשיו ונחזור אליכם בהקדם!

הצטרפו אלינו בפייסבוק

טופיק – לטיפול בדלילות שיער