טיפול בנשירת שיער

למצוא לתופעת נשירת שיער טיפול מתאים, זה לא פשוט. מדובר בנושא כאוב המטריד אנשים רבים באוכלוסייה, נשים וגברים בטווח רחב של גילאים. תופעת קרחת או נשירת שיער עלולה לפגוע בין היתר בדימוי ובביטחון העצמי, בתפקוד היומיומי, ביחסים, בקריירה ועוד. יש לזכור כי לשיער יש השפעה מנטלית ופסיכולוגית על כל בני האדם, לכן אין זה פלא כי רבים מחפשים טיפול בנשירת והתקרחות.

כדי למנוע ולבצע טיפול בנשירת שיער יש לפנות לאבחון מקצועי. יש לעבור בדיקות דם ובדיקה של הקרקפת, על מנת לאבחן סיבות לנשירת שיער. יש להבדיל בין נשירת שיער פתאומית לנשירה הנגרמת בגלל גנטיקה וגיל. לאחר אבחון מדויק יציע רופא עור מומחה טיפול יעיל ואפקטיבי. יש טיפולים המסייעים לעצירת הנשירה בעוד אחרים יכולים לעודד צמיחה מחדש של השיער.

טיפול בנשירת שיער אצל נשים

נשים רבות סובלות מתופעת נשירת שיער נשים מוגברת או כרונית. הסיבות לנשירת שיער אצל נשים רבות ומגוונות, בין היתר כתוצאה מטראומה לגוף, שינויים הורמונליים בגיל המעבר, סטרס, נשירת שיער אחרי לידה או בתקופת ההיריון, תזונה לקויה, אנמיה, מחלות, תרופות ועוד. כמו כן, הגנטיקה משפיעה על נשירת שיער, בדיוק כמו אצל גברים.

כדי למצוא פתרון או טיפול, יש לפנות לרופא מומחה לבעיות עור ושיער. לאחר אבחון מקצועי ובדיקות מקיפות, יציע המומחה פתרונות אפקטיביים המביאים לתוצאות משביעות רצון, ביניהם תכשירים ותרופות כמו מינוקסידיל ודוטסטריד, תזונה נכונה לאיזון ויטמינים ומינרלים בגוף, מסותרפיה ולייזר. יש לציין שמאד חשובה האבחנה ולכן יש לפנות למרפאה ולא למכונים שמציעים טיפול בנשירת שיער ושאינם רופאים. לנשים דבר ראשון יש לבצע בדיקות דם.

טיפול בנשירת שיער לאחר לידה

טיפול בנשירת שיער לאחר לידה מחייב התאמת פתרון מדויק לבעיה, הרופא המומחה ישלח את המטופלת לעבור בדיקות דם ושתן, ויבחן את הקרקפת, התזונה ואורח החיים שלה. בהתאם לממצאי האבחון ימליץ הרופא על הטיפול המתאים ביותר, תוך התחשבות במאפייני גיל, אורח חיים, תזונה והנקה.

טיפול בנשירת שיער אצל גברים

למעלה מ- 50% מהגברים מעל גיל 40 סובלים מנשירת שיער, התופעה עלולה לגרום לירידה בביטחון העצמי ולפגיעה משמעותית באיכות החיים. באמצעות אבחון מקצועי על ידי רופא מומחה לבעיות עור ושיער ניתן לקבל טיפול בנשירת שיער לגברים ובנשירת שיער במפרצים המביא לתוצאות משביעות רצון, ובהתאם לצפיות. בין הטיפולים הפופולריים לגברים הסובלים מנשירת שיער- מינוקסידיל, פרופסיה, מסותרפיה ושינוי תזונתי.

טיפול בנשירת שיער חמורה

נשים וגברים הזקוקים לטיפול בנשירה חמורה חייבים לפנות לייעוץ מקצועי במהירות, מאחר ואין להזניח את הבעיה. לאחר אבחון מקצועי ימליץ הרופא המומחה על טיפול בנשירת שיער מסיבית, בין הטיפולים הנהוגים ניתן למנות טיפולים מקומיים, סיסטמיים, טבעיים וקוסמטיים. הטיפול יכול לשלב שיטות שונות, לרבות מסותרפיה, תוספי תזונה, פתרונות קוסמטיים זמניים להסתרת אזורים דלילים (פאה, תוספות שיער וכדומה), השתלת שיער, תכשירים כמו מינוקסידיל, טיפול תרופתי באמצעות תרופות כמו פרופסיה או דוטסטריד וכיוצא בזה.

נשירת שיער טיפול טבעי

יש מגוון טיפולים אלטרנטיביים וטבעיים המיועדים לספק טיפול הולם, ללא תרופות או ניתוח להשתלת שיער. בין היתר, טיפול טבעי בנשירת שיער אצל נשים וגברים נעשה באמצעות עיסויים לקרקפת, דיקור, טיפות או כדורים המכילים תמצית דקל ננסי, תוספי תזונה ושיטות טיפול בנשירת שיער נוספות. כמו טיפולי סבתא, גם הטיפולים הטבעיים לא עוזרים לבעיה של נשירת שיער.

טיפולים נוספים המומלצים לתופעת נשירת שיער חמורה או מוגברת:

  • טופיק- תכשיר קוסמטי המכיל סיבים אורגניים העשויים קרטין ופרוטאין. יש לפזר את הסיבים בין שערות הראש, ואלה נתפסים בגלל חשמל סטטי ומכסים ביעילות אזורים דלילים בשיער. לחברת טופיק יש גם ספריי שצובע את השורשים הלבנים ונותן מראה מושלם יותר.
  • ויטמינים- תזונה נכונה המשלבת איזון של ויטמינים בגוף עשויה למנוע נשירה של השיער.
  • מכשיר לייזר- שימוש במכשירי לייזר (בעוצמה נמוכה) למניעת נשירת שיער ואף צמיחה מחודשת.
  • מיקרו פיגמנטציה- פתרון יעיל למי שלא יכול לעבור השתלת שיער. הטיפול נעשה ב- 3-5 מפגשים, במהלכם מחדירים לעור הקרקפת, באזורים דלילים משיער, פיגמנטים מחומר אורגני המדמים זקיקי שיער.
  • פאות ותוספות שיער- מטופלים הסובלים מהתדלדלות שיער מוגברת יכולים לבחור בטיפולים יעילים להסתרת אזורים דלילים באמצעות פאה חלקית או מלאה, הלחמת או שזירת תוספות שיער, וניתוחים מתקדמים להשתלת שיער או לצמצום עור הקרקפת.
  • השתלת שיער – כאשר שום טיפול בנשירת שיער לא עוזר ויש סימנים של התקרחות, יש לשקול אפשרות של השתלת שיער. השתלת שיער הינה פתרון להשגת תוצאה טובה ביותר במיגור התדלדלות השיער. הטכניקות השונות נותנות מראה טבעי ללא צלקות של שיער מלא ולא נדרשת כל תחזוקה נוספת באותם מקומות בהם הושתל השיער.

נשירת שיער טיפול על ידי תרופות סבתא

נשירת שיער מטרידה נשים וגברים רבים, ואלה חשופים למידע רב בנושא, בין היתר לשיטות טיפול בנשירת שיער תרופות סבתא. בין תרופות הסבתא, שלא נעשו עליהן מחקרים קליניים לכן הטיפול אינו מבוסס מדעית, ניתן למצוא שיטות לעיסוי עור הקרקפת, תוספי תזונה למניעת נשירת שיער המכילים אבץ, טיפול בדקל ננסי, סוגי שמפו שונים, ותכשירים כמו אמינקסיל ואחרים אתם ניתן לרכוש ברשתות הפארם ובחנויות טבע. בדרך כלל כל הטיפולים הללו לא עוזרים לנשים ולכן יש להיזהר מהמלצות לא מקצועיות. יש לזהות ולאבחן את הסיבות לגרימת נשירת שיער תרופות סבתא לאו דווקא יהוו פתרון מתאים ולעיתים אף עלולות להיות מסוכנות.

לחצו כאן לקבלת ייעוץ מרופא מומחה לפתרונות טיפול בנשירת שיער והתקרחות

מלאו פרטיכם עכשיו ונחזור אליכם בהקדם!

הצטרפו אלינו בפייסבוק

טופיק – לטיפול בדלילות שיער