דקל ננסי

דקל ננסי SAW  PALMETTO  לגברים ונשים: תופעות לוואי והשפעה על נשירת שיער

דקל ננסי הנו צמח אמריקאי ממשפחת הדקלים המגיע לגובה של כ-4 מ'. האינדיאנים האמריקאיים השתמשו בצמח זה כמזון המשפיע על אין אונות וירידה בחשק המיני.

האם דקל ננסי עוזר?

טיפול בנשירת שיער בעזרת דקל ננסי עובד. הוא כבר הוכח כמדכא את האנזים 5 אלפא רדוקטאז הגורם להתפרקות הורמון הטסטוסטרון והפיכתו לדיהידרוטסטוסטרון. יש הגורסים כי צמח זה עוצר התקרחות ואת תופעת נשירת שיער ומתפקד כמו הפינסטריד, אך למעשה אין מחקרים המוכיחים זאת.

האם קיימות תופעות לוואי משימוש בדקל ננסי על הערמונית?

ישנם מחקרים רבים העוסקים בפעילות הדקל ננסי כנגד הגדלת הערמונית, אולם בשנת 2003 התקיים מחקר כפול סמיות, אקראי אשר כלל קבוצת ביקורת של 100 גברים. המחקר ארך כ-3 חודשים וניכר כי לא היה כל הבדל בין הגברים שנטלו תרופה זו לבין אלו שנטלו פלצבו.

דקל ננסי לגברים?

למרות שישנם מחקרים קודמים שהוכיחו את יעילות דקל ננסי כטיפול לערמונית, אין מחקרים המוכיחים את יעילותו בנוגע לבעיות של התקרחות גברית ועצם העובדה כי הוא מדכא את ה-DHT אינה מהווה הוכחה מספקת כי הוא אכן פועל כמו תרופת פרופסיה.

הטיפול באמצעות דקל ננסי הינו על ידי נטילת כדורים או מריחת טיפות. יש הטוענים כי "תרופה" זו עוזרת להם, אולם ישנם גם כאלה המעידים כי הטיפול הזה אינו יעיל.

יש לציין שמשרד הבריאות אינו מתערב בכל הקשור ל"תרופות טבעיות". ניתן להשיג תכשירי דקל ננסי, ללא מרשם, בחנויות למוצרי טבע.

גם כשטיפול מקורו בצמח, אין ערובה לכך שלא יהיו תופעות לוואי, לכן חשוב לזכור כי אין ליטול תרופות מבלי להתייעץ עם רופא עור, גם כשמדובר בטיפול "טבעי".

מלאו פרטיכם עכשיו ונחזור אליכם בהקדם!

הצטרפו אלינו בפייסבוק

טופיק – לטיפול בדלילות שיער